Okul Sevgisi

Okula gitmek, en sevdiğim iki kelime. Hatırlıyorum da  Bahçelievler’de ağabeyim okula giderken arkasından hep ağlardım. Annem, ‘Apartmanı ayağa kaldırıyorsun kızım!’ derdi. Hemen büyüyüp ben de ağabeyimle beraber okula gitmek istiyordum. Annem ağabeyimin öğretmenine rica etmişti de bir kaç defa da olsa o güzel sıralarda oturmuştum. Nasıl mutlu olmuştum hiç unutamıyorum.
1. sınıfa başlayacağım sene Tuzla’ya taşındık. Kayıt sırasında okulumu görmüş ve açılışını sabırsızlıkla beklemiştim. Kıyafetlerimi, çantamı ve araç gereçlerimi ailem almıştı. Nihayet okul açılmıştı. Sevincimi ve mutluluğumu kelimelere dökmekte zorlanıyorum. Düşünsenize ben Burla Nur Korkmaz okula başlıyorum, benim de arkadaşlarım, öğretmenim olacak ve güzel bilgiler öğreneceğim, ben de okuyup yazacağım. Bu sevinci ve mutluluğu ben her sene yaşıyorum. Bu gün olduğu gibi o gün de “ İlköğretim Haftası” okulumuzda yapılan törenle başladı. Hafta ile ilgili okulumuzda panolara şiirler, yazılar ve resimler asıldı. Yarışmalar düzenlendi. Yapılan konuşmalarda eğitim ve öğretimin önemine defalarca işaret edildi.
Televizyon ve gazetelerde hala, okula gönderilmeyen benim gibi çocukları görüyorum ve çok üzülüyorum. Benim okumamı isteyen ailem olduğu için çok şanslıyım. Bu şansımı sonuna kadar kullanacağım. Sabırla bizlere eğitim, öğretim veren öğretmenlerime çok teşekkür ederim. Umarım ileride insanlara faydalı olabileceğim bir meslek sahibi olurum.

Burla Nur KORMAZ
6-A  -    576

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !